Odzyskaj równowagę ducha w hotelu w spokojnym miejscu

hotel w spokojnym miejscu - hotelswnorberta.pl

Odzyskaj równowagę ducha w hotelu w spokojnym miejscu

Areały cudownej zieleni, promienie słońca lekko przebijające się przez liści, a także drzewa i krzewy, w których cieniu można zatopić się w ulubionej książce. Sącząc świeżo wyciskany sok lub popijając aromatyczną kawę i słuchając śpiewu ptaków możemy podziwiać  przepiękny krajobraz. Bowiem Wisła, okalająca pobliskie tereny, tworzy bajkowy klimat.  To rzeczywistość, którą można odnaleźć w hotelu w spokojnym miejscu w Hebdowie.

Zalety położenia hotelu w spokojnym miejscu

Hotel św. Norberta*** w Hebdowie ulokowany jest w murach zabytkowego ponorbertańskiego zespołu kościelno – klasztornego z XII wieku. Obiekt należy do najcenniejszych pomników średniowiecznej i nowożytnej architektury w Małopolsce. Położony jest w otoczeniu ogrodów na wzgórzu, w niezwykle malowniczym zakolu Wisły. Bliskie sąsiedztwo Krakowa, Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce, Zamku Królewskiego w Niepołomicach czy Oświęcimia, sprawia, że nasz hotel, może być doskonałą bazą wypadową.

Hotel klasztor wyjątkowo wyposażony

Strefa hotelowa liczy 27 klimatyzowanych i komfortowych pokoi, wyposażonych w łazienkę. W każdym z nich nowoczesność (TV- sat, bezprzewodowy Internet oraz telefon) łączy się z elegancją i duchem historii. Niewątpliwą zaletą naszego hotelu są typowo średniowieczne ściany (ceglane i grube), które zapewniają doskonałą dźwiękoszczelność, dzięki czemu w każdym pokoju można „odciąć się” od świata zewnętrznego. Delektując się spokojem i harmonią.  Hotel św. Norberta*** w Hebdowie to także miejsce w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w trosce o ich pełen komfort pobytu.

Hotel okolice Krakowa  – miejsce z duszą

Koneserzy historii, sztuki, architektury i zabytkowych perełek odnajdą u Nas także coś dla siebie. W naszym obiekcie można podziwiać wiele interesujących rozwiązań architektonicznych, polichromii i stiuków, które czynią to miejsce naprawdę niezwykłym. W pomieszczeniu recepcji znajduje się renesansowy plan miasta, pod przeszkloną podłogą można oglądać średniowieczne polichromie, które odkryto w zasypach sklepień. Dalszy ich ciąg można odnaleźć w Sali Opata oraz Sali św. Norberta. A północny krużganek okalający wewnętrzny ogródek, prezentuje wendyjskie wątki.

Zainteresowany? Zapraszamy do zwiedzania!

W murach budynku znajduje się także kaplica, utrzymana w pierwotnym stylu z pięknymi polichromiami i dziełami sztuki. Jest ona doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy pragną głębokiego duchowego wyciszenia. Wspaniały wystrój świątyni może być znakomitą lokalizacją do zawarcia ślubu kościelnego, a rodzice mogą zorganizować tutaj chrzest swojej pociechy.  W klasztornych murach mieści się także ośrodek duchowości chrześcijańskiej, edukacji i kultury – Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, prowadzony przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów.

Jeżeli duchowy i ludzki wzrost jest tym, czego poszukujesz, znalazłeś miejsce idealne. Centrum Wiara i Kultura organizuje m.in.: rekolekcje, ćwiczenia duchowe, dni skupienia, warsztaty i wiele innych. Spotkania z ludźmi pełnymi pasji i wiary, w połączeniu z cudowną aurą spokoju, ciszy i natury, którą oferuje nasze miejsce, pozwalają zatrzymać się „w pędzie dnia codziennego”, poznać siebie na nowo i odnaleźć psychiczny balans, tak bardzo potrzebny do bycia szczęśliwym człowiekiem.