Hotel św. Norberta – tam, gdzie historia łączy się z luksusem

hotel klasztor - hotelswnorberta.pl

Hotel św. Norberta – tam, gdzie historia łączy się z luksusem

Dziś wytworny hotel, klasztor przed wiekami. Nie za górami, nie za lasami, ale całkiem blisko Krakowa, można znaleźć miejsce, które urzeknie każdego miłośnika piękna i historii. Oaza spokoju, perła wśród zabytków, po prostu Hotel św. Norberta w Hebdowie…

Hebdowski duch historii hotelu w okolicach Krakowa

Położony niedaleko Nowego Brzeska, w malowniczej wsi Hebdów, hotel klasztor św. Norberta ma długą i bardzo ciekawą historię. Powstały w połowie XIII w. budynek (na miejscu wybudowanego wcześniej drewnianego), zaliczany jest to najcenniejszych zabytków średniowiecznych i nowożytnych w Małopolsce. W XVII wieku opat Melchior Olszewski rozbudował obiekt, który stał się centrum krzewienia kultury. W 1819 roku, na skutek represji zaborców rosyjskich, bracia norbertanie zostali zmuszeni do opuszczenia klasztoru. Budynek niszczał aż do 1949 roku, kiedy we władanie objęli go pijarzy. Pomimo pieczołowitej opieki, opactwo wciąż wymagało gruntownej renowacji. W latach 2009 -2011 udało się uzyskać fundusze unijne, dzięki którym przeprowadzono gruntowne prace remontowo – konserwacyjne. Przyczyniły się one do odkrycia nieznanych dotąd nikomu polichromii i rozwiązań architektonicznych. W ten sposób klasztor odzyskał swój dawny blask.

Hotel w spokojnym miejscu – idealne miejsce na wypoczynek

Obecnie w odrestaurowanych wnętrzach zabytkowego klasztoru swoje podwoje otworzył hotel św. Norberta. Skąpany w otaczającej go z wszystkich stron zieleni budynek, pięknie położony na wzgórzu w zakolu Wisły, zachęca do relaksującego pobytu z dala od zgiełku. Komfortowo i ze smakiem urządzone pokoje, każdy klimatyzowany, z łazienką, TV-sat, darmowym wi-fi i telefonem, skłaniają do wypoczynku od codziennego pośpiechu i rutyny. Dla miłośników historii i sztuki gratką jest zwiedzanie nie tylko kościoła, ale całego obiektu. Sama świątynia pełna jest dzieł sztuki i olśniewa swym wnętrzem. Okalające wewnętrzny ogród, całkowicie zabudowane, urokliwe krużganki, pełnia rolę nie tylko korytarza, ale także pomieszczeń wystawienniczych, które urządza nasz hotel klasztor. Można w nich również zorganizować kameralne wesele.

Eleganckie i niezapomniane przyjęcia to nasza specjalność

Stylowe, wykwintne sale bankietowe są idealnym miejscem do zorganizowania wymarzonego przyjęcia weselnego. Kolebkowo – łukowe sklepienia, wypełnione barwnymi freskami, stwarzają niepowtarzalny klimat wzmocniony powiewem dawnych czasów. W dwóch, kameralnych salach hotelowej restauracji serwujemy pyszne, tradycyjne posiłki kuchni polskiej i europejskiej. Potrawami i wybornymi winami można się także delektować przy stoliku w wewnętrznym ogrodzie klasztoru. Do dyspozycji naszych Gości pozostaje ponadto sala klubowa z kinem domowym i samoobsługową kawiarenką, całodobowy aperitif – bar, a dla najmłodszych plac zabaw z małpim gajem, piaskownicą i huśtawkami.

Zapraszamy do naszej enklawy Gości, którzy poszukują wyciszenia, spokoju i czerpią radość z obcowania z duchem historii i naturą. Gwarantujemy spędzenie niezapomnianych chwil w otoczeniu zabytkowych wnętrz, a także pięknego krajobrazu. Wybierz jeden z oferowanych przez nas pakietów pobytowych i zarezerwuj miejsce już dziś!